همایش شیرخوارگان حسینی۹۷

السلام علی الشهید الصغیر

شش ماه حضور تو در این عالم به اندازه‌ی یک روزگار برکت داد به دنیا میوه‌ی دل مادر!

چشم‌های بسته‌ی‌ تو همیشه به مادرت رباب آرامش میداد اما عزیز مادر! خوابی که پس از ‌ن بیداری نباشد دنیا را برای مادر جهنمی میکند که ذره ذره‌ی وجودش تمام وجودش آتش می‌گیرد.

ای کاش هیچگاه به روی مادرت نمی‌خندیدی! تا چهره‌ی خندانت آتشم نزند.

اصغر جانم! سرباز قهرمان! رزمنده‌ی جان بر کف حسین(علیه السلام) چه خوب جنگیدی! و چه زیبا جان دادی! در دستان حسین(علیه السلام) دستان پدری که ستون بهشت قیامت است.

شهادت گوارای وجودت اصغر مادر! الان درمیان فرشته‌ها دست به دست میشوی .

داغ فرزندی شش ماهه جان از کف هر مادری میبرد. برای دل و قلب خاکستر شده‌ی رباب‌ دعا کنید. 

دعا کنید تا مادرش رباب تاب بیاورد و تحمل کند دوری از فرزند شش ماهه‌اش علی اصغر را!

الحمد الله رب العالمین همایش شیر خوارگان حسینی روز جمعه ۲۳ شهریور ماه مصادف با اولین جمعه ماه محرم با حضور پر شور و افتخار آمیز مردم شریف در همایش شیرخوارگان حسینی همراه بود. مادرانی که برای همدردی ودلداری بانو رباب تشریف آورده بودند تافرزندان کوچک خود را حسینی وار تربیت کنند و در راهی پر روزی و پر نور قدم بگذارند.

این اجتماع با حضور خانواده گرامی شهدای مدافع حرم در همایش شیرخوارگان حسینی همراه بود شهدایی که از تمام داشته‌ها و دلبستگی‌هایشان دست کشیدند و به ملکوتیان پیوستند و ملکوتی شدند. 

 درابتدا سخنرانی توسط حجت الاسلام  و المسلمین آیت الله حسناتی تقدیم حضار گردید. اجرای مداحی توسط مداح اهل بیت آقای ایزد خواستی در ادامه برنامه و سپس اجرای دکلمه‌ای همزمان با ورود شهید گمنام که با استقبال بی‌نظیر و پر شور مردم همراه شد.  

✨سایر برنامه‌های همایش شیر خوارگان حسینی شهریور ماه ۱۳۹۷ که به شرح زیر است:

حضور تیم استقبال در ساعات اولیه‌ی ورود مادران به سالن و اجرای هم خوانی و مزین کردن فضای ورودی به نام حضرت رباب(س) و خوش امد گویی به مادران، برپایی غرفه‌هایی نظیر غرفه‌ی مادر و کودک، غرفه‌ی بهداشت و امداد و غرفه‌ی نذورات جهت ایجاد بعد فرهنگی در بطن همایش  واستفاده‌ی مادران از این غرفه‌ها، هم خوانی سرودی در انتهای برنامه توسط مادران به صورت دسته جمعی و خوانده شدن نذر نامه در انتهای برنامه! 

شرح سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حسناتی که پیام مهم عاشورا را برای ما بیان کردند:

 پیام مهم عاشورا عزت و عزیز بودن است و قرآنی که الان در دستان ما مسلمین است عزت و بزرگی را مخصوص خدا میداند و لله عزه جمیعا و در آیه‌ای دیگر میفرمایند ان العزه لله وللرسول والمومنین

دین اسلام دین عزت وکرامت است و خداوند انسان را برای عزیز بودن به وجود آورد و این بندگان را از برای خودش میداند. در طول تاریخ انسان‌ها به دو بخش تقسیم میشوند:

  ✨۱) گروهی از انسان‌ها ارزشمند و عزیز بوده‌اند که از خدا پیروی میکردند.

✨۲) گروهی از انسان‌ها هستند که از شیطان و هواهای نفسانی خویش پیروی می‌کنند و عزت وا فتخار و شرف انسانی خود را زیر پا میگذارند ولی انسان‌های ارزشمندی هستند که الگو و نمونه‌ای برای جامعه انسانی و اسلامی می‌باشند و تا روز قیامت برای همگان درس عزت و آزادگی داده‌اند. انسان‌هایی شریف و والا مقام مانند ابراهیم خلیل الله که فرزند ۱۳ ساله‌اش را به قربانگاه برد تا فرزندش را قربانی کند و به دستورات خداوند عمل کند و امام حسین(‌علیه السلام‌) که فرزندان و برادران و یاران و جگر گوشه‌هایش را تقدیم خدا کرد آنان کسانی بودند که تقوا پیشه کردند و نزد خدا ارزش بیشتری یافتند کسانی که خداوند برایشان بصیرت ایجاد کرد.

دو پیام قیام سید الشهدا برای تمام مسلمین جهان چنین بود:

 ✨۱) برای رضای خدا و حفظ دین هر آنچه را که خداوند به ایشان داده بود از آنها گذشت این همان نهایت توحید عملی است.

✨ ۲) به دشمن فهماند که من یک مبلغ هستم و برای هدایت حتی یک نفر حاضرم تمام عزیزانم و جان خود را فدای اسلام کنم.

آری حجت خدا جان خود و عزیزانش را برای بهشتی کردن مردم میگذارد.

امام حسین(علیه السلام) این پیام را تا ابد بر تاریخ حک کرد که نگذارید در زندگی‌تان بین شما و خدا زاویه ایجاد شود و فاصله بیفتد چون این فاصله کم کم زیاد میشود تا جایی که دیگر هیچ ارتباطی بین شما و خدا نمی‌ماند مانند دشمنان امام حسین که به نهایت قصی القلبی رسیده بودند وحجت خدا را به شهادت رساندند انقدر سنگدل و بی رحم که حتی به شش ماهه‌ی امام حسین (علیه السلام) هم رحم نکردند و با تیر سه شعبه‌ی حرمله گردن کوچک کودکی را شکافتند.

یاحسین‌


۲۹ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۳۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا

سرود همگانی همایش شیرخوارگان حسینی

۲۲ شهریور ۹۷ ، ۲۲:۱۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا

کمیته‌ی مراکز و ثبت‌نام

بسم الله النور
السلام علی الرضیع الصغیر

با یاری خداوند متعال و مدد حضرت علی‌اصغر(ع) طی جلسات متعددی که از اواسط تیرماه با حضور مدیریت مجمع جهانی و مسئولین سرکشی پایگاه‌ها و نیروهای ثبت‌نام کننده  تشکیل شد، روز همایش  23شهریور ماه سال 97 و تاریخ شروع فعالیت پایگاه‌ها در 3 شهریور ماه 97 مشخص شد و  نیروها درجریان روند کار و روال برنامه‌های آتی قرار گرفتند.
در جریان کار ثبت‌نام علاوه بر دریافت اطلاعات متقاضیان حضور در همایش به مادران دارای فرزند شیرخوار یک بسته حاوی لباس همایش، سربندو کارت نذرنامه نیز تحویل داده خواهد شد و روند ثبت نام تا یک روز قبل از همایش ادامه خواهد داشت.

در تاریخ 17مرداد ماه در روز چهارشنبه بعدازظهر مراسم بسیار زیبا و دلنشین در کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان واقع در گلدشت، برش و دوخت لباس اغاز شد و محتوای این برنامه زیارت عاشورا و روضه‌ی حضرت علی‌اصغر(ع) بود که با حضور جمعی از خادمین و مسئولین محترم چرخ‌های خیاطی و دستگاه‌های برش راه اندازی شد.
در ضمن یک جلسه‌ی توجیهی در تاریخ 21مرداد ماه  بافراخوان کردن مامورین سرکشی و نیروهای ثبت‌نام کننده‌ی پایگاه‌ها تشکیل شد و معایب و محاسن برنامه‌های ثبت نام سال قبل بازگو شد و نیروها در جریان روال برنامه‌های امسال و مقررات ثبت نام و معرفی تمامی فرم‌ها و مسئولین سرکشی قرار گرفتند.

بنر مکان ثبت نام با همکاری کمیته فرهنگی از تاریخ 27الی 29مرداد ماه در درب ورودی تمامی مراکز و پایگاههای ثبت نام نصب شد.

اعزام دو نفر از خادمین کمیته مراکز در روز عرفه در مکان یادمان شهدا و مجموعه‌ی شهید کاظمی برای ثبت نام شیرخوارگان.
از دیگر اقدامات این کمیته که در سالهای گذشته مورد استقبال مردم، پرسنل، مسئولین بیمارستان‌ها قرار گرفت برنامه ریزی هماهنگی و حضور در بیمارستانهای شهرستان {فاطمه الزهرا و شهیدمنتظری}  جهت دیدار  از بخش زایشگاه و کودکان و دعوت از مادران و نوزادان تازه متولد شده آنها جهت حضور در همایش است که در این دیدار لباس همایش به همراه نبات متبرک آستان قدس رضوی و تربت حرم امام حسین(ع) هدیه شد و پرچم حرم امیرالمومنین حضرت‌علی(ع) نیز متبرک کننده‌ی این حرکت و نوزادان نذرشده‌ی حضرت علی اصغر و مادران دعوت شده‌ی بانو رباب‌(س) بود.

و همچنین درجهت اجرای برنامه‌های طرح بیمارستان‌ها کارت دعوت‌هایی توسط فرهنگی کمیته مراکز و جمعی از اعضای مشکات تهیه شد.

فراخوان ده نفر از نیروهای مشکات جهت حضور در کمیته‌ی پوشش و جلسه‌ی توجیهی برای آنان و به دلیل تذکر آداب خادمی در تاریخ 6شهریور ماه 97 و برگزاری جلسه‌ی دوم توجیهی کمیته‌ی پوشش در تاریخ 15همان ماه.

فعالیت‌های در دست انجام:
✨تحویل گرفتن لباس‌های شیرخوارگان و فراخوان کردن نیروها برای بسته بندی و تحویل به مراکز ثبت نام
✨دیدار از خانواده‌ی بزرگوار شهید حججی و دعوت از ایشان برای تشریف فرمایی به برنامه‌ی شیرخوارگان حسینی و اهدا لباس متبرک کربلا و حرم سیدالشهدا به علی آقا فرزند شهید حججی توسط کمیته‌ی مراکز و ثبت نام به همراهی سایر کمیته‌ها و  اجرای فعالیت‌های فرهنگی در این دیدار.
✨و برگزاری سومین جلسه‌ی توجیهی درهفته‌ی آینده برای افراد کمیته‌ی پوشش

۲۲ شهریور ۹۷ ، ۲۲:۱۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا

گزارش کارکرد کمیته مراکز در برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی 97

مسول کمیته مراکز از اقدامات این کمیته در همایش امسال خبر داد:

هماهنگ نمودن بیش از ۱۵ پایگاه و مرکز ثبت نام ثابت و ۵ پایگاه سیار و شروع فعالیت پایگاهها از تاریخ ۳ شهریور و تا یک روز مانده به همایش ادامه خواهد داشت
در روند کار ثبت نام علاوه بر دریافت اطلاعات متقاضیان حضور در همایش به مادران دارای فرزند شیرخواره یه بسته لباس همایش محتوی لباس، سربند، کارت نذرنامه نیز تحویل خواهد شد
مادرانی که قصد ثبت نام فرزند خود در خیل عظیم عاشقان و ارادتمندان اهل بیت (ع) هستند نام فرزند خود را به سامانه پیام کوتاه مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) ارسال میکنند
همچنین این مرکز ضمن دریافت شماره تلفن مادران دارای نوزاد متولد سال گذشته از شبکه بهداشت شهرستان پیامکی در خصوص ثبت نام و حضور آنها در همایش ارسال خواهد نمود

از دیگر اقدامات این کمیته که در سالهای گذشته مورد استقبال مردم، پرسنل، مسولین بیمارستانها قرار گرفت برنامه ریزی، هماهنگی و حضور در بیمارستانهای شهرستان و عیادت از بخش زایشگاه و کودکان ودعوت از مادران و نوزادان تازه تولد یافته آنها جهت حضور افتخاری در همایش است که در این دیدار پرچم بارگاه امیرالمومنین (ع) را نیز به جهت تبرک همراه خواهیم برد و لباس همایش به همراه یک شاخه گل و دعوتنامه به نوزادان هدیه خواهد شد

این کمیته همچون دیگر کمیته ها افتخار دیدار و سرکشی یکی از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم شهرستان را دارد که سهم این کمیته دعوت از خانواده شهید والامقام شهید بین الملل محسن حججی است که در این دعوت لباس شیرخواره تبرکی تقدیم فرزند شهید علی آقای عزیز خواهد شد و از محضر خانواده شهید جهت حضور در همایش دعوت بعمل خواهد آمد

کمیته پوشش نیز از فعالیتهای دیگر کمیته مراکز است که مسولیت خیرمقدم گویی و مرتب نمودن لباس شیرخواره های حاضر در همایش در روز برنامه هستند

این کمیته در روز همایش نیز بحث ثبت نام و توزیع لباس را بین شیرخواره های حاضر در همایش انجام خواهد داد.


۲۲ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی

۱۸ شهریور ۹۷ ، ۱۹:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

پایگاهها و مراکز ثبت نام همایش شیرخوارگان حسینی شهرستان نجف آباد

۱۶ شهریور ۹۷ ، ۲۳:۰۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

گزارش کارکرد کمیته فرهنگی

مسئول کمیته فرهنگی همایش شیرخوارگان حسینی از فعالیت‌های این کمیته در برگزاری همایش امسال خبر دادند و افزودند:
کمیته‌ی فرهنگی با نزدیک شدن به ایام برگزاری همایش شیر خوارگان با تشکیل هسته مرکزی، پیگیر چاپ بنرها و پوسترهای تبلیغ همایش شده و به نصب بنرها در سطح شهر اقدام نموده است.
همچنین پخش پوسترهای تبلیغ همایش در مراکز درمانی سطح شهر، مکان‌های مذهبی و ... در حال انجام است.
این کمیته با دعوت از عکاسان باتجربه و فیلمبرداران باسابقه‌ی شهرستان برای شرکت در برنامه، وظیفه‌ی مهم به تصویر در آوردن مراسم پرشور شیرخوارگان حسینی را برعهده گرفته است.
از دیگر اقدامات کمیته‌ی فرهنگی، فضاسازی محل برگزاری همایش و کمک به برپایی غرفه برای دیگر کمیتهها است.


۰۷ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۲۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا