مدیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد همایش شیرخوارگان سال ۹6 را تشریح نمودند.

مدیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد همایش شیرخوارگان سال ۹6 را تشریح نمودند.

با سلام. پس از برگزاری شورانگیز همایش امسال، سراغ جناب آقای طباطبایی، مدیر محترم مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد رفتیم تا نظرات ایشان را در مورد همایش امسال، جویا شویم. ایشان پس از عرض ادب و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا.. الحسین(ع)، ادامه دادند:

"به حول و قوه الهی و مدد اهل بیت(ع) و شهدا، دوازدهمین آیین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی را در اولین جمعه ماه محرم و مصادف با چهلمین روز شهادت حجت خدا شهید مدافع حرم محسن حججی در شهرستان نجف آباد، همزمان با ۴۵۰۰ نقطه ایران و جهان به نمایندگی از مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با شعار «کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر(ع) حیات کربلا»  و با حضور بیش از ۲۰ هزار نفر از مشتاقان و ارادتمندان اهل بیت، خیل عظیم مادران به همراه فرزندان شیرخوارشان به میزبانی هیأت رزمندگان اسلام نجف آباد درحسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) برگزار نمودیم. حضور همسران و خانواده معظم شهدای مدافع حرم جلوه ای زیبا و معنوی به جلسه‌ی امسال ما داد. سخنرانی امام جمعه شهرمان حاج آقا حسناتی با موضوع تربیت فرزند عاشورایی، مداحی برادر سید رضا نریمانی با اجرای مجری صداوسیما برادر حمید راستی، قرائت نذرنامه توسط تمامی مادران با گرفتن فرزندانشان برروی دست و نذر نمودن آنها برای یاری نمودن قیام امام زمان(عج) از برنامه های اصلی همایش بود. چهارصد نفر از خواهران و برادران مومن و متعهد خادمی این همایش را در ۱۲ کمیته با فعالیتهای مختلف بر عهده داشتند و بیش از سی دوربین از سایتها و خبرگزاریهای مختلف پوشش خبری همایش را بر عهده داشتند و مراسم بصورت مستقیم و زنده از شبکه های دو سیما، افق، شما و شبکه استان اصفهان پخش گردید."

 ایشان ضمن تبیین اهداف اصلی برگزاری این همایش؛ سربازپروی برای قیام امام زمان(عج) را والاترین هدف برگزاری این همایش برشمردند و افزودند:

 "تربیت سربازان امام زمان(عج) و یارگیری برای نهضت جهانی حضرت ولی عصر(عج) والاترین هدف مجمع جهانی بوده که گسترش این هدف به خارج از مرزهای جغرافیایی کشورمان در بیش از پانصد کشور جهان و میزان بالای تأثیرگذاری آن، خشم حاکمان ضد دین را برافروخته است و در سالهای گذشته نیز در این خصوص لایحه ای در پارلمان انگلستان برای منع برگزاری این مراسم با این بهانه که برگزاری این مراسم سبب ترویج خشونت در جوامع میشود، تصویب شده است. دشمنان اسلام و بالأخص شیعه تلاش گسترده‌ای برای منع برگزاری این مجالس می‌کنند، ولی خودشان هم میدانند که این نیرنگ‌ها کارساز نخواهد شد و تحریک، عصبانیت و دست و پا زدن آنها ذلت و خواری آنها را برای مردم بیش از پیش نمایان‌تر کرده و بیداری روزافزون مسلمانان جهان را به همراه داشته است و امید است تا انشاا.. این حرکت عظیم و آگاهانه راهبردی برای زمینه‌سازی ظهور باشد و این زمینه سازی ظهور با نقطه عطف حضرت علی اصغر(ع)، کربلا را به جهان معرفی خواهد کرد."

 ایشان در پایان از زحمات خالصانه و بی شائبه تمامی عزیران و خادمانی که برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای منظم این همایش را به عهده داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر نمودند.

۰۲ مهر ۹۶ ، ۰۷:۵۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا

همایش شیرخوارگان حسینی(ع) سال 96، با‌شکوه تمام، برگزار شد.

همایش شیرخوارگان حسینی(ع) سال 96، با‌شکوه تمام، برگزار شد.
سلام بر شیرخوار شهید دشت کربلا. سلام بر قلب شکسته‌ی پدری که فرزندش را با تیر جهل، کینه و ستم سیراب کردند. سلام بر مادر حیران شده‌ای که شیرخوارش هرگز به خیمه باز نگشت...
 سلام بر مادران قدرانی که امروز به رسم همدردی مادرانه، فرزندان کوچک خود را به میدان آوردند. 
و سلام بر همسران و فرزندان شهیدی که شهیدشان نه در دشت کربلا، بلکه در امتداد راه کربلا، و در زمانی که فتنه‌های یزیدیان زمان هر روز از گوشه‌ای سر بر می‌آورد، از همه‌ی داشته‌ها و دلبستگی‌های خود دل بریدند و مانند سالار مظلوم و غریبشان، مظلومانه در غربت، آسمانی شدند.
امروز همایش شیرخوارگان حسینی(ع)، در نهایت زیبایی و به کوری نگاه‌های شوم دشمنان شیعه، در اوج شکوه برگزار شد. مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد افتخار داشت، امروز میزبان خیل کثیری از شیرخوارانی باشد که به نیت سربازی قیام منتقم خون شهیدان کربلا [مهدی وعده داده شده(عج)] به حسینه حضرت زهرا(س) آورده شده بودند. خداوند بزرگ و مهربان را شاکریم که با نعمت اسلام و ولایت علی(ع) ما را بر جهانیان بزرگی بخشید و سپاسگزاریم که ما را خادمان کوچکی در جبهه‌ی عاشوراییان قرار داد تا به شکرانه‌ی این نعمت، همایشی چنین با شکوه، هماهنگ و در نهایت نظم و دلنشینی برگزار شود.
حسینیه‌ی فاطمه الزهرا(س)، امروز علاوه بر میزبانی از سربازان کوچک امام زمان(عج)، میزبان بزرگوارانی بود که اقامه‌ی عزای حسین فاطمه(ع) و فرزندانش در گوشه گوشه‌ی این مرز و بوم، مرهون رشادتها و از جان گذشتگی‌های فرزندان،همسران و پدران آنها است.ُ شهیدان مدافع حرم عزیزی که مصداق بارز "کل یوم عاشوا و کل أرض کربلا" هستند. 
این مادران،همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم، و شهدای غریب منا، در کمال بزرگواری، دعوت دوستان مجمع را پذیرفته زینت بخش همایش امسال شدند. در همایش امسال به صورتی متفاوت و همزمان با ایام اربعین شهادت شهید مدافع حرم حضرت زینب(س)، شهید محسن حججی،با شکوه و معنویت خاصی برگزار شد، میهمانان از بیانات ارزشمند حجت الاسلام حسناتی، امام جمعه‌ی محترم شهر نجف آباد در مورئد تربیت فرزند و نیز مداحی سید رضا نریمانی بهره مند شدند. لازم به ذکر است این همایش به صورت همزمان از شبکه های دو، افق، شما و اصفهان پخش می‌شد.
البته تمامی خادمان و میهمانان مراسم امروز، میهمان عزیزان گمنامی بودیم که در مقبره الشهدای فاطمه زهرا(س) شهرستان نجف آباد، آرام گرفته اند و به لطف خداوند و به یُمن وجود آرام و آرامش بخش این عزیزان، هر سال این مراسم در این محل به مراتب بهتر از سال قبل برگزار میشود. روحشان شاد.
خداوند ما را سپاسگزار نعمت ولایت،آرامش و امنیت قرار دهد.
در پناه خدا
۰۲ مهر ۹۶ ، ۰۷:۵۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مدیریت محتوا