مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) از سال ۱۳۸۲ به منظور ایجاد سوال در ذهن و زبان تمامی انسان ها نسبت به هویت وجودی عاشورا و اسرار آن با محوریت شهید شیر خوار کربلا آغاز به کار کرد ؛ همایش بزرگ شیر خوارگان از همان سالهای اول با توجه به استقبال خوب مردم و فرهنگ شدن این مراسم، جهانی شد و در بیش از ۱۹۰۰ نقطه از کشورمان در ۱۳۰شهر در سراسر جهان برگزار گردید ، مانیز به عنوان عضو کوچکی از این مجمع بیش از هفت سال است که برگزار کننده این مراسم هستیم . به امید اینکه ثمره این کار بزرگ ، ان شاء الله راه اندازی نهضت عاشورا شناسی در جهان باشد . در کنار این همایش بزرگ که هر سال در اولین جمعه ماه محرم به طور همزمان برگزار می کنیم در راستای اهداف مجمع و برای تبیین آرمان ها و اهدافمان فعالیتهای دیگری در زمینه های فرهنگی ، آموزشی ، تربیتی ، اعتقادی ، اخلاقی و مشاوره ای با موضوع خانواده داریم که از جمله فعالیتهای این مجمع عبارتند از :
  1. برگزاری همایش های نسیم دوستی با موضوعات خانواده ، تربیتی ، سبک زندگی و ...
  2. همایش های ویژه جوانان و نوجوانان با موضوعاتی نظیر روابط اجتماعی ، آسیب های اجتماعی و ...
  3. انجام آموزش ها و خدمات مشاوره ای به صورت جمعی و فردی و ایجاد بستری جهت خانواده های متقاضی و راهنمایی و معرفی آنها به مراکز مربوطه در سطح شهر .
  4. از آنجا که یکی از اهداف اصلی ما نهضت عاشوراشناسی است ، از برنامه های آینده ما تمرکز بر این موضوع و بررسی شیوه های مناسب برای رویارویی با دشمنان این نهضت ، القائات و شبهات موجود در این زمینه و ایجاد راهکارهای مناسب برای رفع این شبهات می باشد.