گردهمایی خادمین همایش شیرخوارگان حسینی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)

گردهمایی خادمین همایش شیرخوارگان حسینی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) سال 1393، در تاریخ شنبه 26مهر ماه با حضور قریب به 70نفر از خادمین حضرت علی اصغر(ع) در سالن اجتماعات بنیاد فرهنگی امام خامنه ای برگزار گردید؛ در این همایش در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت شد. سپس کلیپی گویا از برنامه ها و همایش های برگزار شده توسط مجمع جهانی در ماهها و سالهای گذشته پخش گردید، برنامه های راه نیکو زیستن ، همایش های فصلی و سایر برنامه های برگزار شده توسط مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع ) همچنین نمایی گذرا از همایش شیرخوارگان حسینی در سالهای 89 تا92 به نمایش گذاشته شد . سپس مدیریت مجمع جهانی حضرت علی اصغر به بیان اهداف ، برنامه ها پرداختند و در ادامه در رابطه با اصل موضوع که برنامه های مجمع در همایش شیرخوارگان حسینی بود صحبت کردند. لازم به ذکر است که از ماهها پیش چندین جلسه جهت هماهنگی مراسم شیرخوارگان حسینی سال 93 که در تاریخ نهم آبان ماه سال جاری برگزار می گردد تشکیل شده است.کمیته های تشکیل شده جهت هماهنگی برنامه شیرخوارگان حسینی به شرح زیر هستند :کمیته تحقیقات راهبردی  - کمیته اجرایی  - کمیته امور مراکز و ثبت نام-   کمیته پشتیبانی-   کمیته فرهنگی تبلیغی-     کمیته انتظامات-    کمیته فنی-   کمیته مالی-    کمیته بهداشت و امدادکه شرح وظایف هر یک از کمیته ها مشخص گردیده است واعضای هر کمیته طبق آن به انجام وظیفه مشغول هستند.
۲۷ مهر ۹۳ ، ۱۷:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

گزارش یازدهمین جلسه از کلاس های تخصصی آموزش خانواده

یازدهمین جلسه از کلاس های تخصصی آموزش خانواده امروز یکشنبه مورخ 27مهرماه 1393 در سالن اجتماعات «بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه ای» برگزار گردید ؛موضوع جلسه در رابطه با «تربیت جنسی کودکان» بود که سخنران محترم برنامه سرکارخانم محمودیان با ارائه مطالب ارزشمندی در رابطه با نحوه رفتار والدین در منزل، نحوه پوشش آنها و ... نکات مهم و قابل توجهی را بیان فرمودند.
۲۷ مهر ۹۳ ، ۱۶:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

داستان واقعی ، شیرین و تامل برانگیز پیرامون عیدالله الاکبر ،عید سعید غدیر

مدتی دو نفر ، یکی شیعه و دیگری سنی ، در مکانی باهم همراه بودند و با هم زندگی میکردند. یک روز برادر سنی به سفر رفت و در راه بود که برادر شیعه زنگ زد به او  و گفت سریع برگرد که کار بسیار واجبی دارم .برادر سنی جواب داد که در راهم و نمیشه برگردم . برادر شیعه اصرار کرد و سنی باز قبول نمیکرد که بالاخره بعد از اصرار فراوان شیعه ، دوست سنی قبول کرد برگردد . وقتی برگشت سوال کرد که : بگو کار مهمت چی بود ؟ برادر شیعه جواب داد : هیچی ، فقط خواستم بگم دوستت دارم و تو دوست منی ،همین . برادر سنی عصبانی شد و شروع به اعتراض کرد که آخه برا حرف به این سادگی منو برگردوندی ؟ مگه آزار داری و . . . ؟؟؟!!!! برادر شیعه جواب داد : این همون حرفیه که شما به پیامبر خدا نسبت میدید و میگید که وجود نازنین ایشان ، دستور توقف در غدیر را دادند و مردم را معطل کردند که رفته ها برگردند و نرسیده ها و اشخاص مانده در مسیر برسند و با وجود آنهمه گرما که طاقت فرسا بود همه را نگه داشتند تا همه 120 هزار نفر جمع شوند و از کلام ایشان بشنوند که بفرمایند : (حضرت علی فقط دوست منه و بس ) ؟  ؟ ؟ ! ! ! معاونت تحقیقات مجمع جهانی حضرت علی اصغر ایام شادی را برای شما آرزومند است . دعا میکنیم عیدی همه ما بلطف خدا تعجیل در فرج آل محمد و بخشش باقیمانده دوران غیبت باشد .
۱۶ مهر ۹۳ ، ۲۰:۴۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

تقویم اعیادشریف غدیریه [بزرگترین عید خدا غدیر است]

سلام هم مذهب و هم آیین عزیز،اعیاد غدیریه رو تبریک میگیم خداراشکر که همه ما باز هم توفیق یافتیم در هوای پاک غدیر و بارش باران زلال و عطرآگین آیات و احادیث امامت و ولایتش نفس بکشیم . اگر دوست دارید با تقویم  غدیریه بیشتر آشنا بشوید تا بیش از پیش به شیعه و محب امیرالمومنین بودن افتخار کنید و شاکر این نعمت عظیم شوید با تامل و تفکر بیشتر بخوانید: 9 ذی الحجه سال 3 ه.ق :ماجرای سد الابواب و بیان حدیث سدالابواب از زبان حق گو و کلام شیرین رسول اکرم 10 ذی الحجه سال 8 ه.ق : تاکید بر حدیث ثقلین از سوی رسول اکرم 12 ذی الحجه سال 10 ه.ق : سپردن ودایع امامت توسط وجود نازنین ایشان به امیرالمومنین علی 13 ذی الحجه سال 10 ه.ق : ملقب شدن حضرت علی به امیرالمومنین از سوی حضرت حق تعالی 14 ذی الحجه سال 7 ه.ق : بخشش فدک به حضرت فاطمه 15 ذی الحجه سال 212 ه.ق : میلادباسعادت امام هادی و به دنبال آن معرفی زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه توسط وجود پربرکت ایشان 17 ذی الحجه سال 10 ه.ق : نزول آیه محبت ( آیه 96 سوره مبارکه مریم ) 18 ذی الحجه سال 10 ه.ق :تاکید رسول خدا بر حدیث منزلت و نیز بطور ویژه ، واقع شدن حماسه جاوید غدیر وبرپاشدن عید بزرگ و سعید غدیر و نزول آیات مبارکه پیرامون ولایت 21 ذی الحجه سال 10 ه.ق :معجزه نزول عذاب الهی بر یکی از منافقان به نام حارث بن نعمان فهری که بعد از بیعت همگانی با امیرالمومنین به ناسزاگویی ومخالفت با پیامبر خدا  اقدام کرد و در پی آن نزول آیه شریفه 1 سوره مبارکه معارج 24 ذی الحجه سال 7 ه.ق : بخشش انگشتر توسط وجود نازنین حضرت علی و نزول آیه ولایت در شان ایشان 24 ذی الحجه سال 9 ه.ق : نزول مجدد آیه شریفه تطهیر و بیان حدیث شریف کساء 25 ذی الحجه سال 6 ه.ق : نزول سوره مبارکه هل اتی در شان خاندان گرامی پیامبر دهه آخر ذی الحجه سال 127 ه.ق : میلاد امام کاظم طبق نظر شیخ کلینی و تاکید تعداد کثیری از مراجع بزرگوار بر ارجحیتت این تاریخ نسبت به تاریخ 7 صفر مبنی بر میلاد اما هفتم پس دوستان عزیز بیاییم این اعیاد شریفه را بهتر و کاملتر بشناسیم و بشناسانیم تا بیشتر شاد باشیم . معاونت تحقیقات مجمع جهانی حضرت علی اصغر شهرستان نجف آباد
۱۶ مهر ۹۳ ، ۲۰:۲۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

گزارش دهمین جلسه دوره تخصصی آموزش خانواده

دهمین جلسه از دوره تخصصی آموزش خانواده با موضوع ویژگی های خانواده متعادل دوشنبه 14مهر ماه 93 با سخنرانی سرکار خانم محمودیان در سالن اجتماعات بنیاد امام خامنه ای تشکیل شد.  ایشان خانواده ای را متعادل معرفی کردند که در ان اصولی رعایت می شود ( این اصول در ادامه مطالب تشریح می شود) . این اصول همانند تکه های پارلی هستند که حتی با نبود فقط یک تکه ی ان پازل کامل نمی شود یعنی اگر تمام اصو ل با هم در خانواده رعایت نشودخانواده دچارمشکلاتی خواهد شد.
ادامه مطلب...
۱۶ مهر ۹۳ ، ۱۹:۵۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

عید سعید قربان برهمگان مبارک باد

عید قربان، عید شرافت بنى آدم است و کرامت انسانى‏اش؛ جشن رها شدن از قید پدرانى است که جان فرزند خویش را نذر قربان‏گاه‏ها مى‏کردند.عید قربان، عید سربلند بیرون آمدن از امتحان عبودیت است.عید قربان، نقطه عطف آزادى است در تاریخ اسارت‏ها و بردگى‏هایى که بر انسان تحمیل شده بود.عید قربان، سرآغاز حکومت توحید است و تولد ایمان و مرگ تردید.عید قربان، عید تسلیم است و تعظیم شعایر الهى.از «این حیوانات که قربانى مى‏کنید، نه گوشت و خونشان، که تقواى شما به خدا مى‏رسد».قربانى کردن، نماد شکرگزارى است و نماد خاکسارى و ره‏سپارى با دین حنیف ابراهیم علیه‏السلامقربانى کردن، نماد انفاق است؛ انفاق عزیزترین‏ها و بهترین‏ها؛ که «لَن تَنالُوا البِرَّ حتَّى تُنفِقُوا مِمَّا تُحِبُّون»؛ نشانه‏اى است براى نشان دادن بندگى و «هم‏صدا با حلق اسماعیل» نواى اطاعت سر دادن.
۱۳ مهر ۹۳ ، ۱۷:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

مدیر کمیته مراکز همایش بزرگ شیرخوارگان مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) خبر داد

نحوه ثبت نام متقاضیان شرکت در همایش سال 93   1) مراجعه حضوری به پایگاههای 13 گانه در سطح شهرستان 2) ثبت نام پیامکی با ارسال نام و نام خانوادگی و سال تولد نوزاد به سامانه پیام کوتاه مجمع جهانی به شماره 30007650006729 3) ثبت نام تلفنی از طریق تماس با شماره های 09391336023 و 09103935631 و اعلام نام و سال تولد نوزاد 4) ثبت نام اینترنتی از طریق مراجعه به وبسایت مجمع و تکمیل فرم ثبت نام همایش و ارسال به ایمیل مجمع پایگاههای ثبت نام ،آدرس و ساعات کار آنها و فرم تذکرات همایش را در ادامه مطالب مطالعه فرمایید خانواده هایی که تمایل به تهیه لباس مخصوص شیرخوارگان در همایش دارند فقط از طریق مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام نمایند
۰۹ مهر ۹۳ ، ۱۷:۱۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد

فرم تذکرات همایش شیرخوارگان 93

۰۸ مهر ۹۳ ، ۰۳:۵۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) -شهرستان نجف آباد