________________________________________
تصفیه‌ی خون به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کرده و سلول‌ها را از پیری زودرس حفظ می‌کند.
________________________________________
 خستگی، نفخ و پوست خشک و کدر می‌توانند جزو علائمی باشند که نشان می‌دهند خون شما تمیز نیست و حاوی برخی توکسین‌ها است. در این صورت احتمال دارد که پای کمبود ویتامین‌ها نیز در میان باشد. حتی امکان دارد سلول‌ها از عناصری اشباع باشند که باید حتما از بدن دفع شوند. خوشبختانه روش‌های طبیعی‌ای وجود دارد که برای تصفیه‌ی خون مفید است. با ما باشید تا با گیاهان تصفیه کننده‌ی خون بیشتر آشنا شوید.
 سلامت خون‌ما
همانطور که می‌دانید کلیه‌ها و کبد ارگان‌های مسئول تصفیه‌ کننده‌ی خون و دفع سموم بدن هستند. اما لازم است که با روش‌های ساده و طبیعی نیز به این ارگان‌های حیاتی کمک کرد. لازم است که رژیم سالم و مناسبی داشته باشید و با مصرف برخی از نوشیدنی‌ها به پاکسازی بدن و تصفیه‌ی خون کمک کنید. تمیزی خون برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است چون باعث پیشگیری از ابتلا به برخی از بیماری‌ها و ناخوشی‌ها می‌شود. علاوه بر این تصفیه‌ی خون به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کرده و سلول‌ها را از پیری زودرس حفظ می‌کند. لازم است که با مصرف مواد غذای سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها از ابتلا به کم‌خونی نیز پیشگیری کنید. در ادامه گیاهان مفید برای تصفیه‌ی خون را ذکر می‌کنیم.
 چگونه می‌شود خون را سم زدایی کرد؟
قبل از معرفی گیاهان و دمنوش‌های تصفیه کننده‌ی خون چند ماده‌ی غذایی را یادآوری می‌کنیم که کمک زیادی به پاکسازی بدن تان می‌کند.
در روزهای سرد هیچ چیز به اندازه‌ی نوشیدن یک فنجان دمنوش گزنه برای بدن مفید نخواهد بود. گزنه برای تصفیه‌ی سریع خون و حذف توکسین‌های آن فوق العاده است. این گیاه ادرارآور بوده و برای تمیزکردن کلیه‌ها و کبد موثر عمل می‌کند.
میوه‌های تصفیه کننده‌ی خون:
لیموترش، انگور، پرتقال، گریپ فروت، آناناس، بری‌ها، کیوی، توت فرنگی و غیره.
 سبزیجات تصفیه کننده‌ی خون:
سیر، پیاز، هویج، کرفس، جعفری، جوانه‌ها، سویا و غیره.
ادامه دارد...
ا.ابن علی